• Polski
  • English
11 - 27 October 2019

Programme

ArtystaData i godzinaMiejsce koncertuProgram
Maria Masycheva
(Russia)
17 October 2012
(Wednesday)
at 7 p.m.
Willa Decjusza
ul. 28 Lipca 1943 17a
Program: Beethoven, Ravel, Chopin
More
  • Ludwig van Beethoven – Sonata op. 109 in E Major
  • Maurice Ravel – Miroirs
  • Maurice Ravel – Noctuelles
  • Maurice Ravel – Oiseaux tristes
  • Maurice Ravel – Un barque sur l?ocean
  • Maurice Ravel – Alborada del gracioso
  • Maurice Ravel – La vallee des cloches
  • Fryderyk Chopin 24 Preludia op. 28
Marco Ciccone
(Italy)
18 October 2012
(Thursday)
at 7 p.m.
Sala koncertowa "Florianka"
ul. Basztowa 8
Program: Mozart, Chopin, Debussy, Rosato, Fouillaud, Messiaen, Kodaly, Bartok
More
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Fantazja c-moll KV 475
  • Fryderyk Chopin – Preludia op. 28 nr 2, 4, 5, 7, 10, 14
    Fryderyk Chopin – Ballada F-dur op. 38
  • Paolo Rosato – Sonata 53 to Ferdinand von Waldstein again op. 99
  • Patrice Fouillaud – Comme un parfun de m?res sauvages
  • Oliver Messiaen – Le baiser de l?Enfant-Jésus (z cyklu ?Vingt Régards sur l?Enfant-Jésus?)
  • Zoltan Kodaly – Méditation sur un th?me de Claude Debussy

Bela Bartók – Sześć utworów z cyklu Mikrokosmos:

  • 100 ? In the style of a popular song
  • 113 ? Bulgarian rhythm
  • 122 ? Chords together and opposed
  • 138 ? Bagpipe
  • 144 ? Minor seconds, major sevenths
  • 146 ? Ostinato
Mateusz Borowiak
(Poland)
19 October 2012
(Friday)
at 7 p.m.
Sala koncertowa "Florianka"
ul. Basztowa 8
Program: Bach, Beethoven, Debussy, Szymanowski, Bacewicz
More
  • Johann Sebastian Bach – Partita c-moll BWV 826
  • Ludwig van Beethoven – Sonata As-dur op. 110
  • Claude Debussy – 3 Etiudy: ‘Pour les quartes’, ‘Pour les notes repetees’, ‘Pour les octaves’
  • Karol Szymanowski – Wariacje h-moll op. 10
  • Grażyna Bacewicz – II Sonata fortepianowa
Daniel Wu
(China)
20 October 2012
(Saturday)
at 7 p.m.
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
Program: Chopin, Debussy, Szymanowski, Lutosławski
More
  • Ludwig van Beethoven – Sonata Patetyczna c-moll, op. 13
  • Robert Schumann – Sceny Dziecięce op. 15
  • Witold Lutosławski – Dwie etiudy
  • Herman Lieberman – Gargoyles
  • Gyorgy Kurtag – 3 utwory z ?Jatekok?
  • Fryderyk Chopin – Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
Maurizio Moretti
(Italy)
21 October 2012
(Sunday)
at 7 p.m.
Sala koncertowa "Florianka"
ul. Basztowa 8
Program: Schumann, Chopin, Wagner, Borodin, Liszt
More
  • Robert Schumann – Sceny dziecięce op. 15
  • Robert Schumann – Arabeska op. 18
  • Frederic Chopin – Nokturn c-moll op. posth
  • Frederic Chopin – Nokturn cis-moll op. posth
  • Frederic Chopin – Polonez cis-moll op. 26 nr 1
  • Frederic Chopin – Mazurki op. 67 (G-dur, g-moll, C-dur, a-moll)
  • Frederic Chopin – Mazurki op. 17 (B-dur, e-moll, As-dur, a-moll)
  • Richard Wagner – Albumblatt für Frau Betty Shott
  • Richard Wagner – Sonata für Mathilde Wesendock
  • Alexander Borodin – W klasztorze
  • Ferenc Liszt – Nuages Gris
  • Ferenc Liszt – La lugubre gondola
  • Ferenc Liszt –  Vallee d’Obermann